ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 16:58

Memur Sen Katil İsrail tepkisi

Memur Sen Katil İsrail tepkisi


Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, İsrail'in katil bir devlet olduğunu belirterek,"Katil İsrail, Filistin'deki saldırılarına son vermeli." dedi.

İsrail ordusunun Gazze'de Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tepki yağıyor. Memur Sen İl Temsilcisi Abdullah Duman, İsrail'in, Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği katliamları durdurulmasını istedi. Duman, İnsanın en temel hakkı olan yaşama hakkını hiçe sayan, uluslararası hukuku görmezden gelen katil devlet İsrail'e 'dur' denmesinin vakti geldiğini ifade etti.

    Bütün sivil toplum örgütlerini İsrail'in uyguladığı devlet terörünü kınamaya çağıran Memur Sen İl Temsilcisi, "İşgal ettiği Filistin topraklarında hak iddia eden ve bu uğurda masum Filistinlileri öldürmekten çekinmeyen İsrail, saldırılarına yeniden başladı. Sorumluluk sahibi bütün sivil toplum örgütlerini İsrail'in saldırılarını protesto etmeye, İsrail saldırılarını sonlandırmak için hem yerelde, hem de uluslararası platformda gerekli girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz. Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’nın ikinci adamı Ahmet Caberi’nin şehit edilmesiyle başlayan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları gece boyunca devam etti." dedi.

    Duman, "İsrail'in saldırılarında şu ana kadar ikisi çocuk 15 Filistinli hayatını kaybetti. İnsanın en temel hakkı olan yaşama hakkını hiçe sayan, uluslararası hukuku görmezden gelen katil devlet İsrail'e 'dur' denmesinin vakti gelmiştir. Kendi topraklarında yaşama hakkından daha doğal bir talebi olmayan masum Filistin halkının sürekli olarak, İsrail'in katliamlarına maruz kalması kabul edilebilir bir durum değildir. Ortadoğu ve dünyanın şımarık çocuğu İsrail'in bu tavrına bir son verilmeli, İsrail'e işgalci ve katil devlet olduğu tekrar hatırlatılmalıdır. İsrail saldırılarında hayatlarını kaybeden Filistinlilere bir kez daha Allah'tan rahmet ve mağfiret dilerken, saldırıların bir daha başlamamak üzere sona ermesini temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER