ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 14:03

Memur-Sen Cizre Şubesi'nden sağduyu çağrısı

Memur-Sen Cizre Şubesinden sağduyu çağrısı


Memur-Sen'in Şırnak Cizre Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, son zamanlarda ilçede meydana gelen olaylarla ilgili herkesin sağduyulu olmasını istedi. Taraf olan tüm grupları sağduyulu olmaya davet eden Başkan Anmal, Kurban Bayramı'nın bayram gibi sevgi huzur, diyalog ve kardeşlik içerisinde geçmesi temennisinde bulundu.

Kurban Bayramı arifesinde Cizre'de meydana gelen tasvip etmediklerini ifade eden Memur-Sen Cizre Şubesi İlçe Başkanı Sabgatullah Anmal, “Yaşadığımız coğrafyada yıllardır devam eden kanlı hesaplaşmalar var. 2013 yılı başında oluşan olumlu ve çözüme yönelik atmosfer oluştu. Son günlerde tekrar hortlatılmaya çalışılan kargaşa ne ilçenin ne bölgenin çıkarına ne de ülkemizin yakaladığı gerek ekonomik gerekse de siyası kalkınmalar yararınadır. Başta bölgemiz dolayısı ile ülkemizin yakaladığı kalkınma hamlesinin önüne geçerek ekonomik ve siyasal arenada darbe vurmaya çalışan güçler, ortalığı karıştırmak istemektedir. Bölge halkı olarak duyarlı olmalı ve şu anda devam eden gerek çözüm sürecine gerekse demokratikleşme çalışmalarına destek olmalıyız. Çeşitli bahanelerle son günlerde Cizre ilçe merkezi başta olmak üzere yaşanan olayları tasvip etmiyoruz. Taraf olan tüm grupları sağduyulu olmaya davet ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Bayram arifesinde esnafın çeşitli borçlanmalarla, bin bir türlü zorluklarla getirdiği gerek giyim gerekse diğer bayramlıkları satıp ailesini geçindirme derdine girdiğini hatırlatan Anmal, ancak yaşanan olaylar ve yangın nedeniyle elindekini paraya çeviremeyerek zarar ettiğini, elindekini de kaybettiğini vurguladı.

‘Yaşanan bu olayları kim ne için körüklüyor, çözüm tarafı olanlar bunu yapmıyorsa kim ne için yapıyor?’ diyen Memur-Sen Başkanı Anmal sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bu coğrafyada yaşayan sivil toplum örgütü olarak tarafları sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Kurban Bayramı'nın ruhuna uygun şekilde bölgemizde ve dünyada yaşanan insanlık dramlarının ve katliamların son bulunması için Yaradan’a yalvaralım. Bu coğrafyada yaşayan halk dil ile tarif edilemeyen çok acılar yaşadı. Tekrar yaşama gücü kalmamıştır, bu halka acı çektirmeye kimsenin hakkı olmadığı gibi halkın da acı çekmeye tahammülü yoktur ve kalmamıştır. Son günlerde bu acıların son bulmasına yönelik atılan iyi niyetli adımları destekliyoruz. Bayramı bayram gibi sevgi huzur ve diyalog ile kardeşliğin egemen olduğu bir coğrafyada ve bir dünyada yaşama temennisini ifade ediyoruz.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER