ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 20:56

"Memleketimizde huzur, istikrar her şeyin başında gelir"

"Memleketimizde huzur, istikrar her şeyin başında gelir"


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'de huzur ve istikrarın her şeyden önce geldiğini söyledi. Gül, Artvin Valiliği tarafından DSİ Sosyal Tesisleri'nde onuruna verilen yemekte işadamları, bürokratlar ve şehir ailelerine hitap etti. Sözlerine Artvin’e övgüler yağdırarak başlayan Gül, doğal güzellikleri, barajları ve altyapı yatırımları ile Artvin’in çok önemli bir konumda olduğunu kaydetti. Ülkenin her ilin ayrı bir değere sahip olduğunu ifade eden Gül, sözlerinin devamında Gezi Parkı protestosu ile başlayan olaylara değindi. Gül, şöyle konuştu: “Memleketimizde huzur, istikrar her şeyin başında gelir. Türkiye’nin demokrasi ile idare edilen, hukukun üstünlüğü olan bir ülke olmasını hepimizin kıymetini bilmesi gerekir. Çoğulculuğu olan, çok partili sistemi olan günü geldiğinde seçimlerin şeffaf bir şekilde yapıldığı ama bu süre içerisinde demokrasinin gereği olarak bütün diğer katılımcı mekanizmaların hep işlediğini bilmemiz gerekir.”

Herkesin bütün enerjisini memleketin ve vatandaşların noksanlıklarını gidermek için harcaması gerektiğinin altını çizen Gül, “Yapılacak daha çok şeyler var. Bütün bunları yapabilmek, tamamlayabilmek için hepimiz birbirimize saygı duyacağız. Sevgi göstereceğiz. Varsa farklı düşüncelerimiz bunları dikkatli bir şekilde görüp saygı göstereceğiz. Bunlar hep memleketin zenginliğidir. Hepimiz tek tip düşünüyor olsaydık, hepimiz tek inanç, tek siyasi görüşlü olsaydık o zaman bir memleketin zenginliği ortaya çıkmazdı. Böyle bir memlekete ‘demokrasi ile yönetiliyor’ denemezdi. Ülkemizde zaman zaman gördüğünüz üzücü şeyler olabilir ama bunların hepsi geçici şeylerdir. Bundan hiç tereddüdüm yok. Bu tip sıkıntılar Avrupa ülkelerinde de Amerika’da da yaşanıyor. Bunlar hiç kimsenin moralini bozmasın. Hepimizin yapacak daha çok işimiz olduğunu, yürüyecek daha çok yolumuz olduğunu bilmesi gerekir. Kararlı mücadele ederken ne büyük sıkıntılar çekiyorduk. Şehitlerimizin aileleri burada. Ateş düştüğü yeri yakıyor aslında. Acıları ne kadar paylaşsak da o acılar hiçbir zaman unutulmuyor. Onun için istikrar, huzur, kardeşlik, hepimizi birbirine olan dayanışması her şeyin başında gelir. Böyle olunca Türkiye’nin noksanlıklarını gidermek kolay olacaktır.” şeklinde konuştu.

Toplantıya, Cumhurbaşkanı Gül’ün yanı sıra Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Artvin Valisi Necmettin Kalkan, milletvekilleri, bürokratlar, işadamları ve şehit aileleri katıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER