ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 11:45

Melikgazi'den vergisini yatırana çiçek


Kayseri Melikgazi Belediyesi, 31 Mayıs tarihinde sona erecek emlak vergisi ödemeleri ile ilgili mükelleflerine çiçek hediye etmeye başladı.

Emlak vergisinin ilk taksitinin yatırma süresinin 31 Mayıs günü son bulacağını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, vatandaşların borçlarını belediye veznelerine ya da internet üzerinden ödeyebileceklerini bildirdi.

Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve doğaya büyük önem verdiklerini boş bulunan en küçük alanı dahi yeşillendirerek Kayseri’ye kazandırıldığını bu amaç ile her vesile ile vatandaşlara çiçek dağıttıklarını ifade etti.

Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Melikgazi Belediyesi olarak Emlak vergisi ilk taksitini yatırmak isteyen vatandaşların mağdur olmaması ve cezalı duruma düşmemeleri için belediyemiz hizmet binası içi, beldeler ve İldem Mahallesi dahil olmak üzere toplam 18 vezne ile hizmet vermekteyiz. Vezne sayısını artırarak, oluşan yoğunluğu vatandaşlara yansıtmamak için tahsilât imkanı sağladık. Belediye hizmetlerinin temel ekonomik kaynağını vergiler oluşturmaktadır. Yani yapılan her park, yol, sosyal tesis gibi hizmetler ödenen vergiler ile gerçekleştirilmektedir. Bir başka ifade ile yatırılan her vergi, yine bölge halkına hizmet olarak geri dönmektedir .”

Emlak Vergisini yatırmaya gelen vatandaşlarla sohbet eden ve mevsimlik çiçek ile ayran ikram eden Memduh Büyükkılıç, vergilerini tam ve zamanında yatıran vergi mükelleflerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER