ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2013 Cuma 12:39

Melikgazi'de gençlere kaykay ve paten pisti

Melikgazide gençlere kaykay ve paten pisti


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak ilçenin 4 ayrı bölgesinde yer alan parklara kaykay ile paten pisti yaptırılacağını, bunun için proje çalışmasına başlanıldığını söyledi.

Mahalle gezilerinde gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaştığını ve gençlerin kendilerinden kaykay pisti ile patent yapabilecekleri pist talebinde bulunduklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, yoğun trafik akışı olan yollarda gençlerin tehlikeli bir şekilde paten kullandıklarını, bundan son derece rahatsız olduğunu kaydetti.

Melikgazi Belediyesi olarak salon sporlarına büyük önem verdiklerini, ilçe sınırları içerisinde kapalı sosyal ve spor tesisleri inşa ederek mahallelilerin spor yapmasına imkan tanıdıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi olarak spora ve sporcuya büyük önem veriyor ve destekliyoruz. Ücretsiz basketbol sahaları, sosyal ve spor tesisleri, okullara yapılan ve mahalle gençlerine de hizmet veren basket sahaları bizim spora verdiğimiz önemin bir ifadesidir. Gençler mahalle gezilerinde kaykay ile paten pistleri istemektedirler. Geçen gün yerel basında Kayserili gençlerin tehlikeli trafik akışında paten ve kaykay yaptıkları haberi beni son derece üzmüştür. Buna gönül veren ve seven gençlere sahiplenmek bizim görevimizdir. Bu nedenle 2014 yatırım programına ekleme yaparak ilçe sınırları içerisinde 4 ayrı park alanında kaykay pisti yapmaya karar verdik. Proje çalışmaları başladı. Yaz aylarında gençlerin hizmete sunulacaktır.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER