ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 16:55

Melikgazi Belediyesi kiralık araç uygulamasından vazgeçti

Melikgazi Belediyesi kiralık araç uygulamasından vazgeçti


Kayseri Melikgazi Belediyesi araç parkurunu genişletiyor. Belediye, yeni araç alımından sonra kiralık araç uygulamasından da vazgeçiyor.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyelerinin Kayseri merkez nüfusunun yüzde 50’sine hizmet ettiğini, Melikgazililer her sabah temiz ve sağlıklı bir çevrede güne merhaba diyebiliyorsa, bunun, hizmetlerin etkin ve seri sunulmasından kaynaklandığını söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, 2014 yılının ilk haftasında Melikgazi Belediyesi araç parkına 16 hizmet aracını hizmete sunduklarını ifade etti. Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak kiralık hizmet aracı uygulamasından vazgeçtiklerini belirtti. 2014 yılı içerisinde toplam 36 hizmet aracının alınarak birimlerin hizmetine sunulacağını, ilk etapta bu araçların 16’sını teslim aldıklarını kaydeden Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak ilçemizin doğu ile batı arası kuş bakışı 50 kilometre hizmet alanında ise yol uzunluğu oldukça fazladır. Bu kadar geniş alana yayılmış olan bir yerleşim alanında etkin ve verimli hizmet sunulabilmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle yerinde hizmet alanları ile seri ve hızlı bir şekilde sunulması içinde araç gereç parkının yeterli olması gerekmektedir. Belediye olarak bu anlayış ile zabıta, fen, temizlik, park bahçe gibi birimlerde hizmet araçlarının tamamının resmi olmasını istedik ve araç parkını genişletmeye ihtiyaçtan dolayı karar verdik. Bu amaç ile resmi plakalı araçlar ile bundan böyle hizmet sunulacaktır. Resmi araçlar ile oto kontrol sistemi daha kolay uygulanabilmekte olup tüm araçlarda araç takip sistemi mevcuttur.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER