ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 17:25

Melikgazi Belediyesi camilerde temizlik yapıyor

Melikgazi Belediyesi camilerde temizlik yapıyor


 Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye temizlik işleri bünyesinde oluşturulan ekipler ile ilçe sınırları içerisinde yer alan bütün camilerin düzenli olarak temizlendiğini bildirdi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, camilerin sadece iç mekan temizliğinin yapılmadığını aynı zamanda dış mekan, çevre ve bahçe bakım ve temizliklerin de yapıldığını belirtti. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ekibin, ilçe genelindeki 260 caminin iç ve dış temizliğini yapıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Melikgazi Belediyesince temizlik işlerini bildiğiniz üzere özelleştirdik. Bu kapsamda park, bahçe, sokak ve cadde temizliklerini özel şirketlere devrettik. Belediye olarak denetleyen kurumuz. Melikgazi belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan camilerin iç ve dış mekân temizliği için özel ekip kurduk. Bu ekip bahçelerin dış mekân, bahçe ve çevre temizliği yaparken, diğer taraftan halıların yıkanması, süpürülmesi, camların ve avizelerin silinmesi gibi iç temizlik yapmaktadırlar. Ramazan ayı nedeniyle ekipteki görevli personel sayısını artırdık. Camilerimizde çok yönlü ve detaylı temizlik yapılmaktadır. Önemli gün ve gecelerde camilerimize gül suyu ile yıkamaktayız. Ramazan Bayramı'nda bütün camilerimiz bayram namazına her zamanki gibi temizlenmiş ve pırıl pırıl olacaktır."

Başkan Büyükkılıç, camilerin sadece ibadet yeri almadığını belediye olarak öncelikle cami duvarlarını ortadan kaldırarak cami bahçelerini park haline getirdiklerini, dedeleri namaz kılarken torunların bahçede oyun oynadıklarını bu açıdan camileri aynı zamanda sosyal mekân olarak kullanılmasına imkan tanıdıklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER