ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 14:37

Melike öğretmenin hayata hüzünlü vedası


Sivas'ta gribal enfeksiyon teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede 38 yaşında hayatını kaybeden müzik öğretmeni Melike Altuğ'un cenazesi, karne günü toprağa verildi. Melike öğretmenin ailesinin yanı sıra öğrencileri ve meslektaşları, üzüntü yaşadı.
Süleyman Demirel Ortaokulu'nda görevli müzik öğretmeni Altuğ, gribal enfeksiyon teşhisiyle çarşamba gününden itibaren tedavi gördüğü Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde dün yaşamını yitirdi. Evli, 1 çocuk annesi Altuğ'un cenazesi, Ulu Cami'de cuma namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığındaki aile kabristanına defnedildi.
Cenaze namazına, Altuğ'un Türk Hava Kurumu Sivas Şubesinde görev yapan eşi Umut Altuğ'un yanı sıra yakınları, meslektaşları ve öğrencileri ile bazı protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
- Okulda karne günü hüzün hakim
Bu arada, Altuğ'un vefatı, 9 yıldır görev yaptığı Süleyman Demirel Ortaokulu'ndaki meslektaşlarını ve öğrencilerini, karne günü yasa boğdu.
Altuğ için okulun müzik sınıfında bir araya gelen öğrenciler, gözyaşlarını tutamadı. Öğretmenlerinin fotoğrafını yakalarında taşıyan öğrencilerin, sınıftaki öğretmen masasının üzerine yazdığı "Melike hocam, 5/H masa örtüsünü kirlettik, yıkayıp yarın getireceğiz" notu görenlerin dikkatini çekti.
Öte yandan, Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü ve Süleyman Demirel Ortaokulu, Altuğ'un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER