ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 17:34

Melih Gökçek’in Twitter hesabı çalındı

Melih Gökçekin Twitter hesabı çalındı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Twitter hesabı dün sabah saatlerinde hack'lendi.


Hesabı ele geçiren hacker'lar ilk iş olarak Başbakan Erdoğan'ın bilinen en popüler hesabını engelledi ve bunu fotoğrafıyla paylaştı.

Melih Gökçek'e ait olan ve 2 milyona yakın takipçi sayısına sahip "06melihgokcek" hesabı, kendilerini Siber Ergenekon Tim olarak tanıtan bir grup hacker tarafından hack'lendi. Birkaç saat içinde onlarca tweet atan hacker'ların ilk tweet'i "Ne mutlu Türküm diyene - Mustafa Kemal Atatürk" - Siber Ergenekon Tim" mesajı oldu. Kısa sürede 2 binden fazla retweet alan mesajın ardından "EGO otobüslerini bu sabah itibari ile bedava yapıyorum lan" ve "İtiraf ediyorum fişkiyeyi ben kırdım" yazdılar.

Hesabın ele geçirilmesinin ardından bir açıklama yapan Melih Gökçek, Twitter hesabının bu sabaha karşı hacklendiğini belirterek, "Twitter hesabım hacklendiği için hesabımdan yazılan ve yapılan açıklamaların benimle hiç bir ilgisi yoktur. İkinci bir açıklama yapana kadar hesabımdan yapılan açıklama ve bilgilerin dikkate alınmamasını kamuoyunun bilgisine sunarım." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, 4 milyonun üzerinde takipçiye ulaşan sözde hesabını da engelleyen ve bunun fotoğrafını paylaşan hacker'lar hesabın Twitter profil fotoğrafındaki Gökçek'in resmini değiştirmezken, kapak fotoğrafını değiştirmeyi ise ihmal etmedi. Hesabın hack'lendiğini öğrenen Gökçek ise kendine 06_Melih_Gokcek adında yeni bir hesap açtı. 4 saat içinde 18 bine yakın takipçiye ulaşan hesap üzerinden hacker'larla yazışan Gökçek, hesabı teslim etmelerini istedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER