ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 12:29

Melih Gökçek: Belediye başkanlığından istifa edeceğim

Melih Gökçek: Belediye başkanlığından istifa edeceğim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifa çağrısıyla hodri meydan dedi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamalarına, bu kez istifa çağrısıyla devam etti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, SSK Genel Müdürlüğü döneminde aynı model röntgen cihazının bir yıl arayla 7 kat fazla fiyatla alımının yapıldığı iddiasına ilişkin belgeleri daha önce twitterda paylaşan Gökçek, “KK (Kemal Kılıçdaroğlu) dönemindeki tezgahları bir bir ispat edemezsem belediye başkanlığından istifa edeceğim. Ama bir şartla… İspat edersem kendi başkanlığı bırakacak. Çıkıp tartışmak cesaret ister değil mi?” diye sordu.

Geçen seçimde MHP’den Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı olan Mansur Yavaş’ın, bu kez CHP’nin Ankara adayı gösterilmesine ilişkin eleştirilerini devam ettiren Başkan Gökçek, şimdi de AK Parti Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, CHP’nin Hatay Büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilmesini 'ilkesizlik' olarak değerlendirdi.

"CHP, ADAY OLAN SAVAŞ İÇİN 2008'DE ÖNERGE VERMİŞTİ"

“CHP, Hatay’dan aday yaptığı Lütfü Savaş için 2008’de TBMM’de önerge vermişti ” diyerek, verilen önergeyi sosyal medya ile paylaşan Başkan Gökçek, “CHP, Lütfü Savaş’a ‘CHP'lileri siyasi görüş ve mezheplerinden dolayı fişliyor’ diye Meclis araştırması verirken, şimdi CHP'den belediye başkan adayı yaptı. Buna ilkesizlik mi denilir, omurgasızlık mı? CHP'liler lütfen cevabı siz verin... İşte önergenin gerekçesi” mesajının ardından paylaştığı belgedeki şu ifadelere yer verdi:

“Üniversitede yapılan ihalelerle ilgili olarak açılan ihale yolsuzluğu soruşturması nedeni ile üniversiteyle ilişiği kesilen Yrd. Doç. Dr. Lütfü Savaş, Rektör Prof. Dr. Canda tarafından yeniden göreve başlatılmıştır. Rektör danışmanı olan Yrd. Doç. Dr. Lütfü Savaş, usulsüz işleme imza atmak suçundan disiplin cezası almış birisidir, ayrıca Yrd. Doç. Dr. Lütfü Savaş Tıp Fakültesindeki öğretim üyelerini siyasi görüşüne, mezhebine ve doğum yerine göre fişlemiş, bu nedenle de yargılanmıştır.”

“HODRİ MEYDAN”

Twitter hesabından yaptığı açıklamalarına, Kılıçdaroğlu’na yönelik istifa çağrısıyla yeni bir boyut kazandıran Gökçek, “Belgeler bende...Hodri meydan...KK (Kemal Kılıçdaroğlu) cesareti varsa benimle TV'ye çıkıp suallerimi cevaplasın” mesajını paylaştı.

“KK (Kemal Kılıçdaroğlu) dönemindeki tezgahları bir bir ispat edemezsem belediye başkanlığından istifa edeceğim” twitinin ardından Gökçek’in, “Ama bir şartla...İspat edersem kendi başkanlığı bırakacak... Çıkıp tartışmak cesaret ister değil mi?” mesajı yazdı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER