ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 17:33

Mektup arkadaşları fidan dikti

Mektup arkadaşları fidan dikti


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında minik öğrencileri önce mektupla tanıştırdı, daha sonra da bir araya getirip fidan dikti.

Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinden Gizem Çelik, Gizem Aşurgan, Pelin Bayramoğlu, Kübra Peksak, İnci Demir, İmran Türkman ve Şerife Hereceoğlu farklı bir etkinliğe imza attı. Topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Mehmet Akif Ersoy ve Kepez İzmirlioğlu İlköğretim okul öğürencilerini ilk olarak mektupla tanıştıran öğrenciler, daha sonra Radar mevkiinde fidan dikiminde bir araya getirdi. Etkinlikle ilgili olarak ilk açıklamayı yapan Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Soner Yavuz, fakülte öğrencilerinin belirlediği okullardaki küçük öğrencilerin ilk olarak mektuplaştıklarını ve daha sonra da bu etkinlikte bir araya geldiklerini söyledi.

Fakülte öğrencilerinden Pelin Bayramoğlu ise yapılan etkinlikte amaçlarının sadece fidan dikimi olmadığını, küçük kardeşlerini birbirleriyle tanıştırıp kaynaştırdıktan sonra Radar mevkiinde diktikleri 40 adet fidanla oluşturdukları hatıra ormanında bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Öğrenciler, okul idarecileri ve Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri fidan dikimi sonrasında hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER