ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 01:25

Meksika'da şüpheli kaza


Meksika'nın batısında bir uçağın, uçuş rotası dışında kalan bir alana düşmesi sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Meksika'nın Michoacan eyaleti savcılığından yapılan açıklamada, Guadaljara kentinden havalanarak kırsal kesimdeki bir kasabaya giden uçağın, uçuş rotasında yer almayan bir alana düştüğü belirtildi. Açıklamada olay hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.
Olayda kimliği belirlenemeyen bir kişinin kaldırıldığı hastanede öldüğünü ifade eden yetkililer, yaralılar arasında, yasal yetkisi olmadığı halde uyuşturucu çetelerine karşı silahlı mücadele yürüten sivil bir örgütün lideri olan Dr. Jose Manuel Mireles'in de bulunduğunu bildirdi. Başından yaralanan ve çenesi çıkan Mireles'in uçakla Michoacan'ın başkenti Morelia'ya götürüldüğünü kaydeden yetkililer, olayda ayrıca iki erkekle bir kadının yaralandığını belirtti.
Meksika'da açık sözlülüğüyle adından sık sık söz ettiren bir isim olan Mireles, devletten yardım almadan kendi imkanlarıyla uyuşturucu çetelerine karşı kendi bölgelerini korumaya çalışan en popüler örgüt liderlerinden biri olarak tanınıyor.
Gözlemciler, Mireles'in yaralandığı olaydan saatler önce, söz konusu örgütlerden birinin, Michoacan eyaletindeki uyuşturucu çetelerinin kontrolündeki bir kasabayı ele geçirmesi üzerine başlayan başlayan çatışmalarda bir kişinin hayatını kaybettiğine dikkati çekiyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER