ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 12:21

Mekke Resulleri programı Hz. Yusuf 'la devam etti


Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan programlarının ana teması olan 'Mekke Resulleri' kapsamında düzenlenen söyleşilerin dördüncüsünde yazar Abdullah Yıldız, Sular Vadisi’nde Hz. Yusuf (as)’u anlattı. Bahçeşehir etkinlik alanında, naat ve tasavvuf yorumcusu Dursun Ali Erzincanlı sahne alırken, Türk Tasavvuf Müziği’nin seçkin eserlerini seslendiren Erkan Mutlu Kayaşehir’de hayranlarıyla buluştu.

Hafız Mustafa Efe’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede yazar Abdullah Yıldız yaptığı söyleşide Kur’an-ı Kerim’in yüzde 60’ının peygamberlerin hayatını anlattığına dikkat çekti. Kur’an-ı Kerim’de Hz. Yusuf (as)’un hayatının bir bütün olarak işlendiğini belirten Yıldız, "Güzellik timsali Peygamberin sadece yüzü değil, ahlakı ve iffeti de güzel. Günümüzde çocuklarımızın örnek aldığı insanlar sinema, dizi yıldızları oldu. Onların önüne güzel örnekler koymalı, bizlerde davranışlarımızla örnek olmalıyız. Ancak bu sayede Allah (cc)’ın razı geleceği çocuklar yetiştirebiliriz." diye konuştu. Yazar Abdullah Yıldız söyleşi sonunda kitaplarını da imzaladı.

Aile ve çocukların birlikte yarışıp eğlendiği etkinliklerde de Dursun Ali Erzincan sevenleriyle buluştu. Peygamber Efendimiz için yazdığı şiirleri naif sesiyle yorumlayan Erzincanlı, dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Şiir dinletisi arasında anlattığı hikayelerle beğeni toplayan Erzincanlı, 3. kez Bahçeşehir’de olmaktan duyduğu mutluluğu da dile getirdi. Kayaşehir Ramazan etkinliklerinde ise Erkan Mutlu sahne aldı. Mutlu, ağırlıklı olarak bu yıl çıkardığı Aşiyan albümü ile Kayaşehirlilerle buluştu. Konser sonunda albümünü sevenlerine imzalayan sanatçı alkışlarla uğurlandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER