ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:33

Mekke Belediyesi, Başakşehir'in tecrübelerinden faydalanmak istiyor

Mekke Belediyesi, Başakşehirin tecrübelerinden faydalanmak istiyor


Mekke Belediye Başkan Yardımcısı Ameen Naib Al-Haram ve beraberindeki heyet yerel belediyecilik uygulamalarını, çalışmalarını incelemek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Başakşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Konuklarına Belediye Binasını gezdiren Başkan Mevlüt Uysal konukların çeşitli konulardaki sorularına cevaplar verdi.

Mekke’nin altyapısını yenileme çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Yardımcısı Ameen Naib Al-Haram İstanbul’da örnek şehir ve akıllı belediyecilik modelini görmek için geldiği Başakşehir’i çok beğendiğini belirterek, Mekke’nin yeni yapılanmasında planlanan projelerden söz etti. Mekkeli ziyaretçiler, yapılanma sürecinde Türkiye'nin tecrübesinden faydalanmak, yerel yönetim anlayışı ve teşkilat çalışmaları hakkında bilgi edinmek istediklerini ifade etti.

Özellikle ortak baz istasyonları, dijital arşiv sistemi, akıllı şehirler ve Akıllı Belediye Hizmetleri için Living-Lab'lerin rolü konularında sorular sorarak bilgiler alan Başkan Yardımcısı ve beraberindeki heyet, Mekke’de de uygulanabilecek projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Başakşehir Belediyesi’nin arşivleme sistemi ve iletişim merkezi ile yakından ilgilenen Başkan Yardımcısı Ameen Naib Al-Haram ve beraberindekiler, yapıyı inceledikte sonra hayranlıklarını dile getirdi. Başkan Uysal'ın, Ameen Naib Al-Haram’a ziyaretin anısına hediye takdim etmesinin ardından heyet Basşakşehir'den ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER