ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 15:49

Mehmetçik, 2 günlük bebek için seferber oldu


Hakkari'de dünyaya geldikten kısa süre sonra kalbi duran ve doktorların müdahalesiyle yeniden hayata tutunan 2 günlük bebek, askeri helikopterle Van'a sevk edildi.
Hakkari'de yaşayan ve üç gün önce doğum sancıları başlayan Songül Taşçı, yakınları tarafından Hakkari Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Doktorların yaptığı tetkiklerin ardından ameliyata alınan Taşçı, bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumundan kısa süre sonra kalbi duran bebek, doktorların müdahalesiyle yeniden hayata döndürüldü.
Sağlık durumu ciddiyetini koruyan henüz adı dahi konmamış bebeğin tam teşekküllü bir hastanede tedavi edilmesi gerektiğini bildiren doktorlar, bebeği Van'a sevk etti.
Doktorların, solunum cihazına bağlı olduğu için ambulansla sevkinin risk taşıdığını belirtmesi üzerine Taşçı ailesi ve hastane yetkilileri durumu valiliğe bildirdi.
Gerekli izinlerin verilmesinin ardından ambulansla hastaneden alınan bebek, askeri personelin yardımıyla Fatih Kışlasında bekletilen helikoptere ulaştırıldı.
Sağlık görevlileri gözetiminde helikoptere taşınan 2 günlük bebek, helikopterle Van'a getirildi. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığı pistine iniş yapan helikopterden alınarak ambulansa bırakılan bebek, özel bir hastanenin yeni doğan ünitesinde tedavi altına alındı.
Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER