ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 15:33

Mehmet Murat Öncel'in ''hakaret'' davası


Prof. Dr. Mehmet Murat Öncel hakkında bir gazeteye verdiği röportaj dolayısıyla boşandığı eşi oyuncu Şehnaz Çakıralp'ın avukatı Bozkurt Nuhoğlu'nun yargılanmasına başlandı.
     Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya müşteki Mehmet Murat Öncel ile tarafların avukatları katıldı.
     Duruşmada söz alan tutuksuz sanık Bozkurt Nuhoğlu'nun avukatı, müvekkilinin daha önceden felç geçirdiğini, hastalığının zaman zaman nüksettiğini ve bu sebeple duruşmaya gelemediğini belirtti.
     Müşteki Mehmet Murat Öncel, 30 yıldır doktor olduğunu, Yeditepe Üniversitesi'nde göz hastanesini kurduğunu, binlerce hastaya ışık olduğunu ifade ederek, ''Onurum ve haysiyetim her şeyin üstündedir. Belirli bir kariyere ulaştım. Boşandığım eşim Şehnaz Çakıralp'ın avukatı Bozkurt Nuhoğlu, beni defalarca aradı. Benim profesör olmadığımı, boşanma davasında 10 milyon lira vermezsem gazetelere benim hakkımda açıklamalar yapacağını söyledi'' dedi.
     Öncel, Bozkurt Nuhoğlu'nun gazetelere kendisini rezil edeceğini söylediğini dile getirerek, ''YÖK doçentlere, profösörlük unvanı veremez. Bu sıfatı ancak üniversiteler verebilir. Ben de Yeditepe Üniversitesi'nde profesörüm. Bir doktor için güven çok önemlidir. Bozkurt Nuhoğlu'nun benim hakkımda gazeteye yaptığı açıklamalardan sonra hasiyetime leke düşürüldü. Maddi ve manevi zarara uğradım. Müşteri kaybettim'' şeklinde konuştu.
     Mahkeme heyeti, sanık Bozkurt Nuhoğlu hakkında zorla getirilme kararı çıkartarak, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
    
     -İddianameden-
    
     Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Şehnaz Çakıralp ile Mehmet Murat Öncel'in boşanma davası devam ederken Çakıralp'ın avukatı Bozkurt Nuhoğlu'nun Vatan Gazetesi'nde ''Profesör olduğunu söyledi, meğer doçentmiş'' başlıklı bir haberde Öncel hakkında açıklamalar yaptığı anlatıldı.
     İddianamede avukat Bozkurt Nuhoğlu hakkında ''kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret'' suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER