ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 14:12

Mehmet Kopan'dan Suriyeli öğrencilere yardım

Mehmet Kopandan Suriyeli öğrencilere yardım


Kilisli İşadamları Derneği üyeleri bin Suriyeli öğrenciye döner dağıttı. Dağtımı Aypi Piliç'in sahipleri Ömer Suat ve Ömer Özyıldız, Doy Doy işletmecisi Hasan Güneş ve Mis Unlu Mamulleri İşletmecisi Mehmet Kopan yaptı.

Kilis’teki okuma salonunda ders gören Suriyeli öğrenciler, derslerinden çıktıklarında hoş sürprizle karşılaştı. Öğrencilerin yemeleri için hazırlanan döner ayran sırayla öğrencilere dağıtıldı. Dönerini alan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu. Bazı öğrenciler hayatlarında ilk defa döner yediklerini söyledi.

Hayırsever Ömer Özyıldız, "Daha önce okuma salonlarını gezmeye geldik ve burada ders gören çocukları görünce çok duygulandık. Bu öğrencilere nasıl bir yardım yaparız diye düşünürken diğer arkadaşlarla görüşüp döner ekmek dağıtmak geldi içimizden. Şuan bunu dağıtırken çok mutluyuz. Çünkü bu çocukların yüzlerinin bir nebze olsun gülmesi bizler için anlatılamaz bir mutluluktur." diye konuştu.

Mehmet Kopan ise "Arkadaşlarla böyle bir karar aldık. Bende üzerime düşen sorumluluğu yerine getirdiğim için çok mutluyum. Çünkü bu çocuklar savaşın en mağdur kişileri. Suçsuz zavallı günahsız kişiler. Bunların bir gülümsemesi dünyalara bedeldir. İnşallah bu yardımları devam ettiririz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER