ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2014 Perşembe 16:57

Mehmet Ali Şahin'den kaçırılan çocuklar açıklaması

Mehmet Ali Şahinden kaçırılan çocuklar açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Diyarbakır'da çocukları hakkında değerlendirmelerde bulundu.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütünce kaçırıldığını iddia eden annelerin gözyaşlarının mutlaka bir anlam ifade etmesi gerektiğini, taşlaşmış vicdanları harekete geçirerek çocuklarını iade etmesi sonucunu doğurmasını diledi.

Şahin, Yöresel Ürünleri Koruma, Tanıtma Derneği (YÖREDER) ve Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) işbirliğinde Süleyman Demirel Kongre ve Sergi Salonu'nda düzenlenen Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı.
Stantları gezen Şahin, farklı illerden gelen üreticilerin ürünleri hakkında bilgi aldı. Vatandaşlarla da sohbet eden Şahin, etkinlik sonrası gazetecilerin Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütünce kaçırıldığını iddia eden annelerin başlattığı oturma eylemiyle ilgili soruları yanıtladı.

Mehmet Ali Şahin, Türkiye'de yıllar sonra ilk kez böyle bir duruş sergilendiğini söyledi. Bölge halkının duygularını bu annelerin dile getirdiğine işaret eden Şahin, şunları söyledi:

"PKK terör örgütü, o bölge insanına, o bölgeye sadece zarar vermiştir, sadece sıkıntıları artırmıştır, adeta zulmetmiştir. Bunun artık bölge halkı tarafından anlaşılmış ve bir tepkiye dönüşmüş olmasını Türkiye'nin huzuru açısından son derece önemli görüyorum. Annelerin gözyaşlarının mutlaka bir anlam ifade etmesi gerektiğini, taşlaşmış olan vicdanları harekete geçirerek çocuklarını iade etmesi sonucunu doğurmasını diliyorum."
Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukların derhal serbest bırakılması, aksi halde devlet olarak planlarının olduğu yönünde açıklamada bulunduğunu belirtti.
Şahin, daha sonra Isparta'dan ayrıldı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER