ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2013 Çarşamba 13:12

Medya Etik Ödülleri başvuruları başladı


Medya Etik Konseyi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve yılda bir kez verilen Medya Etik Ödülleri için başvurular başladı. 2013 yılı başvurularının son başvuru tarihi 3 Ocak olarak belirlendi.

Medya Etik Konseyi tarafından, ciddi, seviyeli, ilkeli ve meslek etiğine uygun olarak mesleği icra eden gazetecileri teşvik amacıyla düzenlenen Medya Etik Ödülleri’ne başvurular başladı. Bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Medya Etik Ödülleri, 2013 yılı içerisinde yazılı basın (gazete-dergi), televizyon, radyo, haber ajanslığı, yerel medya ve internet haber sitelerinde yer alan yayınlara, 6 kategori ve 29 dalda verilecek. Son başvuru tarihi 3 Ocak 2014 olan Medya Etik Ödülleri’nin töreni ise Şubat ayında yapılacak.

Ulusal basın, ulusal TV, radyo, haber ajansı, yerel basın ve internet yayıncılığı yapan kurumlar, yayınladıkları programları ve yayıncılarını aday gösterebilecek. Gazeteciler de şahsen başvuru yapabilecek. Ayrıca Medya Etik Konseyi Yüksek Kurulu üyeleri de teklifte bulunabiliyor.

2007 yılında kurulan Medya Etik Konseyi, medyada özdenetim faaliyeti yapmak üzere çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda; medyada ciddi, seviyeli, ilkeli ve meslek etiğine uygun olarak mesleği icra eden gazetecileri teşvik amacıyla ‘Medya Etik Ödülleri’ 2010 yılından itibaren veriliyor. Medya Etik Ödülleri, yazılı ve görsel medya ile internet haberciliğinde, basın meslek ve etik ilkelerine uygun yayın yapan medya mensuplarına verilen bir ödül.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER