ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 18:00

Medrese Pasajında çalışmalar başlıyor


Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Anıtlar Kurulu tarafından onaylanan Ulucami Caddesi Cephe Sağlıklaştırma projesi ile Medrese Pasajı ilgili yürütülen çalışmaları inceledi.

    Değerlendirme gezisine, Bursa Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü Koruma Kurulu üyeleri Halil Nur Çapa, Murat Taş, Işıl Gençoğlu, Nazire Diker, Bülent Nuri Kılavuz, Kazım Karabulut, Rüstem Aslan, kurum personeli ve bölge esnafı katıldı.

    Başkan Mustafa Dündar, önce cephe sağlıklaştırma, zemin ve üst örtü çalışmaları tamamlanan Ertaş Çarşısı’nı inceledi. Son derece modern ve sağlıklı bir görünüme kavuşan, gerek bölge esnafı, gerekse ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilen Ertaş Çarşısı’nın, bölgede yapılacak diğer çalışmalar için çok güzel bir örnek teşkil ettiğini söyleyen Dündar, “Ulucami Caddesi ve Medrese Çarşısı’nda yapacağımız çalışma da, Ertaş Çarşısı ile bir bütünlük teşkil edecek.” dedi.

    Dündar, hazırladıkları Ulucami Caddesi Cephe Sağlıklaştırma ve Zemin Yenileme projesi ile Medrese Çarşısı röleve ve restorasyon çalışmalarının değerlendirilip üst örtü çalışmalarının projelendirilmesi ile ilgili kurul üyeleri ve esnafla fikir alışverişinde bulundu. Dündar, “Ulucami Caddesi’nin cephe sağlıklaştırma ve zemin kaplama projesi, Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından da onaylandı. Bu çalışmamızın yanında, bir de Medrese Pasajı ile ilgili çalışmamız mevcut. Burası ile ilgili projelendirme çalışmasını da 2 ay içerisinde tamamlayıp, röleve, restitüsyon ve restorasyon çalışmalarının uygulamasına geçmeyi planlıyoruz.” diye konuştu. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER