ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:30

Medet Ünlü'ye son veda!

Medet Ünlüye son veda!

Türkiye'ye gelen Çeçenlere yardım çalışmalarıyla bilinen Medet Ünlü Tekbir ve dualarla uğurlandı!


YAZETE.COM

Ankara'da çarşamba günü akşam saatlerinde işyerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Çeçenistan Fahri Konsolosu Medet Ünlü, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Çardak beldesinde öğle namazını müteakip aile kabristanına defnedildi.

Çeçen mücadelesinin önder isimlerinden olan, Çeçenlere yardım çalışmalarıyla ismi anılan ve aynı zamanda Çeçenistan muhalefetinin Türkiye fahri konsolosu olan işadamı Medet Ünlü, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Çardak beldesinde Çeçen ve Türk bayraklarıyla 3 bini aşkın bir kalabalıkla yakınları ve sevenleri tarafından tekbirler ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Çardak beldesi Altunelma Sokak'ta evinde düzenlenen cenaze törenine çok sayıda seveni, belde halkı, bazı STK temsilcileri ve aile fertleri katıldı.

MEDET ÜNLÜ'NÜN KARDEŞİ SUİKASTI BU SÖZLERLE YORUMLADI!  (Haberi okumak için tıklayınız)

Türkiye'ye gelen Çeçenlere yardım çalışmalarıyla ismi bilinen iş adamı Medet Ünlü, Ankara'daki iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. İnceleme başlatan güvenlik güçleri, gece saat 01.00 sularında Çankaya'da Balgat Mahallesi Çetin Emeç Bulvarı'ndaki bürosuna geldiğinde Ünlü'nün silahlı saldırıya uğradığını tespit etti. 

ÜÇ KURŞUNLA VURULDU

Ailesi olay gecesi saat 00.30 sıralarında Medet Ünlü'yü ofis ve cep telefonlarından uzun süre aradı. Ancak kendisinden bir haber alamayınca polise ihbarda bulunuldu.

Olay yerine gelen polis ekibi çilingirle içeri girdiğinde Ünlü'nün kanlar içindeki cesediyle karşılaştı. Ünlü'nün kafa, göğüs ve koluna sıkılan üç kurşunla öldürüldüğü belirlendi.

İlk etepta olaya Asayiş Şubesi Cinayet Masası Büroları el koydu. Ancak, Ünlü'nün suikaste kurban gittiği anlaşılınca soruşturma Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubeleri'ne devredildi.

MEDET ÜNLÜ KİMDİR?

Asıl ismi Medettullah olan Medet Ünlü, Rusya'nın Çeçenistan'daki işgaline karşı yıllarca mücadele etmiş Çeçen asıllı Türk bir işadamdır.
Mevcut Çeçenistan yönetiminin hedefindeki isimlerden biri olarak bilinen Ünlü, yıllardır Çeçenistan'ın Türkiye Fahri Konsolosuydu.
Ünlü Türkiye'ye gelen Çeçenlere yardım ediyordu. Ünlü, en son geçen ay, ABD'deki Boston Maratonu'nda yaşanan bombalı saldırılarla ilgili bir Türk televizyonunda programa katılmış, bombalı saldırı olayının kurmaca olduğunu, Çeçen halkının terörizmle bağdaştırılmak istendiğini, bombalı olayın zanlıları 2 Çeçen kardeşin ise kurban olarak seçildiklerini iddia etmişti. Saldırıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER