ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 07:38

Meclis'teki polemik yargıya taşındı

Meclisteki polemik yargıya taşındı

CHP'li Kamer Genç, kendisine yönelik sözleri nedeniyle AK Parti milletvekili Zeyid Aslan ve Başbakan Erdoğan'a tazminat davası açtı.


CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan arasında yaşanan tartışma yargıya taşındı.

Kamer Genç, kendisine yönelik sözleri nedeniyle Aslan ve Başbakan Erdoğan hakkında tazminat davası açtı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genç, "O malum zat hakkında açacağım dava 100 bin liradır. Tayyip Erdoğan hakkında açtığım dava da 20 bin liradır" ifadelerini kullandı.

NTV'nin haberine göre, Meclis'te polemiğe neden olay Kamer Genç'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik "Atatürk olmasa, bir tarikat mensubunun bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz" sözleriyle başlamıştı.

Şahin'in "Hadsiz ve terbiyesizsiniz" şeklinde karşılık verdiği Genç'e Meclis Başkanlığı tarafından uyarı cezası verilmişti.

Geçen hafta meydana gelen olaydan sonra sözlerini düzeltmek için hafta başında kürsüye çıkan Genç’in kullandığı ifadeler bir kez daha gerginliğe neden olmuş ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Genç'e Meclis tutanaklarına da geçen bazı küfürler sarf etmişti.

Bunun üzerine Meclis Başkanı Cemil Çiçek de AK Parti grubuna bir mektup yazarak, Zeyid Aslan'ın uyarılmasını istemişti.

Gelişmeler üzerine başkanı olduğu Meclis Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu'ndan istifa eden Aslan'a, AK Parti yönetimince de uyarı cezası verilmişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER