ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2014 Pazartesi 16:30

Meclis'te yumruklar konuştu

Mecliste yumruklar konuştu

Meclis'te AK Partili ve MHP'li vekiller arasında kavga çıktı. Hastanelik olan milletvekilleri var...


Meclis Genel Kurulu’nda MHP’liler ile AKP’liler arasında kavga çıktı. 

Meclis Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında saat 14.00’te toplandı.

Ramazan Bayramı tatilinin ardından Genel Kurul’da Torba Tasarının görüşmelerine devam edilirken gerginlik de tırmandı.
Vekillerin bayramlaşmalarıyla açılan Genel Kurul ilerleyen saatlerde yumruklu kavgaya sahne oldu.

TEKME, TOKAT, KAN...

Kavgada bazı vekillerin aldıkları darbeler nedeniyle vücutlarının bazı yerlerinin kanadığı görüldü. Sinan Oğan ve AK Partililer arasında tekmeler, tokatlar havada uçuştu.

Kavga sonrası AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin'in kaşında bir açılma oldu. MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan'ın da yüzünde şişkinlik oluştu.

MHP Denizli mileltvekili Ali Uzunırmak ve AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin ilk olarak birbirine girdi. Mustafa Şahin’in burnu kanadı. Sağlık görevlileri gelip olaya müdahale etti.

"BUNUN HESABI SORULACAK"

AK Partililer bu olay üzerine “Bunun hesabı sorulacak” denildi. Daha sonra Sinan Oğan AK Partililerin arasında kaldı. TBMM genel kurulu başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı bağırıp olaya müdahale etmeye çalıştı.

CNN Türk muhabiri Ünal Kaya'nın verdiği bilgiye göre MHP'nin IŞİD ile ilgili grup önerisinin oylaması sırasında Meclis'te yumruklar konuştu. Oylama sırasında MHP'li Ali Uzunırmak, Genel Kurulu'nda olmamalarına rağmen bazı AK Partili vekillerin oy kullandığını iddia ederek AK Partilileri sahtekarlıkla suçladı. Bunun üzerine AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Uzunırmak'ın üzerine yürüdü. Uzunırmak ile Şahin arasında tekme tokat kavga yaşandı. Kavga sırasında Uzunırmak yere düştü, Şahin'in ise kaşı açıldı. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER