ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2014 Pazartesi 19:25

Meclis'te yaşanan kavganın ardından

Mecliste yaşanan kavganın ardından

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, herkesin sorumlu bir siyaset yapması, seviyeyi muhafaza etmesi gerektiğini kaydederek, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın attığı tweetin, çok sorumsuz ve tahrik edici tweet olduğunu bildirdi.


 

Aydın, TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan kavga ile ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Genel Kurul'da yaşanan bu görüntülerin milletin Meclis'ine yakışmadığını söyledi.

Bu manada, iktidarı ve muhalefeti ile bütün milletvekillerinin seviyeli, sorumlu ve sağduyulu siyaset yapması gerektiğine işaret eden Aydın, şöyle konuştu:

"Biz her türlü eleştiriye açık olduğumuzu hep ifade ettik. İktidar partisi olarak, muhalefetten gelen eleştirilerden istifade ettiğimiz de olmuştur. Tabi ki eleştirecekler, fikirlerini söyleyecekler; yalnız Meclis, milletin temsilcilerine, dolayısıyla millete hakaret yeri değildir. O kürsü, küfredilecek bir makam değildir. Bu manada, herkesin sorumlu bir siyaset yapması, seviyeyi muhafaza etmesi gerekiyor. Millete yakışır, yaraşır bir üslup ve eda içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Bu manada da özellikle atılan tweetleri kabul etmek mümkün değil. Son derece tahrik edici, seviyesiz bir tweet.

Bırakın bir milletvekilini, sade bir vatandaşın bile kişilik seviyesine uymayan çok sorumsuz, ve tahrik edici tweet. Hukukçu arkadaşlarımız konuyla ilgili gerekli değerlendirmeyi yapıyor. Biz hukuk devleti isek, hukuk içerisinde birtakım haklar kullanılır. Hukuku her kim çiğniyorsa, kişilik haklarına her kim saldırıyorsa, buna karşılık hukuk içerisinde ilgili merciler nezdinde hak arama yolu açıktır. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyu değerlendireceklerdir. Attığı o tweet, o milletvekilinin seviyesini gösteriyor. Biz aynı seviyesizliği yapmayız, yapamayız, bize yakışmaz; milletin değerlerine, temsil ettiğimiz siyasi değerlere yakışmaz."

Aydın, AK Parti'li milletvekillerinin, o tweeti atan MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan hakkında bireysel olarak manevi tazminat davası açabileceklerini belirterek, "Bunlar, milletin Meclisine yakışmıyor. Milleti temsil edenlerin göstereceği tavırlar, davranışlar, söylemler değil. Meclis'teki bu görüntüler hepimizi rahatsız ediyor, doğru bulmuyoruz" dedi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER