ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 16:43

Meclis üyeleri, Vezirköprü'ye gezi düzenledi

Meclis üyeleri, Vezirköprüye gezi düzenledi


Samsun Valiliği İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt, İl İdare Genel Sekreteri Adem Arslan ve meclis üyeleri şehrin tarihi ve turistik ilçelerinden Vezirköprü’ye gezi düzenledi.

Kavak Çakallı Taşhan ve İl Genel Meclisi Hatıra Ormanı çeşmesinde incelemelerde bulunan heyet, daha sonra da Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ve Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile buluşarak Vezirsuyu projesini yerinde inceledi. İl Genel Meclisi heyeti, Vezirköprü’nün en önemli turizm değerlerinden biri olarak ön plana çıkan Şahinkaya Kanyonu’nu da gezdi.
Kanyonun muhteşem bir güzelliğe sahip olduğunu belirten İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt, “Vezirköprü’nün turizm değeri olan ağırlıklı olarak doğal çevresinden haberdar olmamız yönüyle sayın kaymakamımız birlikte çevreyi tanıma imkanı bulduk. Bu ziyaretin hepimize faydalı olduğuna inanıyorum. Hakikaten ilçenin tanınması yönündeki gezimizi tamamlayamadık. Çünkü çok geniş bir çevre. Çok önemli turistik unsurlara sahip. Bunların önce bizlere tanıtılması sonra da yabancılara mutlaka tanıtılması gerekiyor. Belki turizmle ilgili altyapı da eksiklikler giderildiği takdirde istenilen noktaya Samsun varacaktır zannediyorum. Gören her arkadaşımızın hayranlık ifade ettiğine şahidim. Ben de aynı şekilde hayranlık duydum. Çevre çok güzel bir çevre, ancak eksiklerimiz var. Deniz vasıtası alınmış, iskele yapılması gündemde. Fakat adım adım çok güzel ilerliyoruz. Biraz hızlandırabilirsek özellikle de konaklama yönü itibariyle eksiklerimizi giderirsek zannediyorum çok kişiyi, turistleri uzun süreli ağırlamak suretiyle de yörenin tamamını gezdirip sonuçlarından faydalanmış olacağız." diye konuştu.

Misafirlerine Vezirköprü’nün doğal güzelliklerini tanıtan Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı da “Vezirköprü Kanyonu, Kunduz Dağı, tarihi eserleri, Hititlerin kutsal şehri Nerik ve diğer tarihsel dokularıyla, hem kültür, hem doğa harikalarıyla, herkesin muhakkak gelip görmesi gereken tarihi ve turistik bir ilçe. Tam bir turizm şehri adayı olan güzel ilçemizin tek eksiği tanıtım. Onu da gerçekleştirmek için gerekli çabayı göstereceğiz. Şahinkaya Kanyonu, diğer kanyonların aksine her türlü su sporlarının da yapılabileceği bir alan." ifadelerini kullandı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER