SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2014 Perşembe 12:09

Meclis önünde arbede: 10 gözaltı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/meclis-onunde-arbede-10-gozalti-1487742-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/meclis-onunde-arbede-10-gozalti-1487742-622x360.jpg
Meclis önünde arbede: 10 gözaltı

TBMM’de görüşülecek olan Sağlık Bakanlığı bütçesini protesto etmek için oturma eylemi yapmak isteyen Sağlık Emekçileri Sendikası üyesi gruba polis müdahale etti.


TBMM’de görüşülecek olan Sağlık Bakanlığı bütçesini protesto için Meclis Dikmen girişinde toplanan SES üyesi grup, oturma eylemi yapmak istedi.

‘Sağlığa bütçe istiyoruz’ pankart ve dövizleri açan grup, TBMM önünde oturma eylemlerinin devam edeceğini ve eylemlerini sürdüreceklerini belirtti. Polis, grubu yapılan açıklamanın ardından dağılmaları konusunda uyardı. Yapılan uyarıları grubun dikkate almaması üzerine polis ekipleri göstericilere müdahale etti. Göz yaşartıcı sprey sıkan polis ekipleri ile eylemciler arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede sonucunda 10 kişi gözaltına alınırken yaşanan olayda yaralanan 3 eylemci olay yerine gelen ambulanslar ile hastanelere kaldırıldı.KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Eşek ve katırla dünyayı dolaştılar, Boğaz Köprüsü'nden geçemediler

SONRAKİ HABER

Beklenen ilgiyi görmeyince emeğini yaktı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.