ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 15:07

MEB’in kararına Samsun Tuhafiyeciler Odası’ndan destek

MEBin kararına Samsun Tuhafiyeciler Odasından destek


Samsun Hazır Elbiseciler Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akbaş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) serbest kıyafet uygulamasında yüzde 50 oranında veli muvafakatı aranması yönünde yaptığı değişikliği olumlu karşıladıklarını söyledi.

Cihan'a konuşan Samsun Hazır Elbiseciler Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akbaş, MEB'in, serbest kıyafet uygulamasında yüzde 50 oranında veli muvafakatı aranması yönünde yaptığı değişikliği olumlu karşıladıklarını söyledi. Kararın, esnaf ve öğrenci velileri açısından olumlu olacağını söyleyen Akbaş, “Yüzde 50 veli muvafakatının tespit edilmesi ve uygulanmasında okul müdürlerine büyük görevler düşüyor." dedi.

Akbaş, okul kıyafeti değiştirecek eğitim kurumlarının yöneticileri ile okul aile birliklerinin, bulundukları ildeki hazır elbiseciler tuhafiyeciler esnaf odası ile iletişim kurması gerektiğini söyledi. Akbaş, “Bunun nedeni ise okul kıyafeti üretiminde sadece bir firmanın kıyafetleri üretmesi fiyat farklılıklarına ve kalite düşüklüğüne neden olmasıdır. Kıyafet değiştirecek okulların müdürleri ve okul aile birlikleri, tuhafiyeciler odası ile irtibata geçmesi halinde oda kendi üyelerini bilgilendirecektir ve okul kıyafetlerinin üretimine birden fazla kişi teklif vermiş olacaktır. Bunun sonucunda rekabet sağlanarak fiyatta ve kalitede istenen denge sağlanmış olacaktır." diye konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER