ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2014 Cuma 16:56

"MEB torpil cenneti"

"MEB torpil cenneti"

Türkiye Kamu Sen Denizli İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen (TES) Şube Başkanı Turgay Demirtaş, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın torpil cenneti haline getirildiğini iddia etti


. 2013-2014 eğitim öğretim yılını değerlendiren Demirtaş, AK Parti iktidarında her bakan değişikliğinde kadroların yenilendiğini savunarak, “Bakanların yakın çalışma arkadaşlarını seçmesi elbette yadırganamaz ama bu değişim bakanlığın tüm birimlerine yansıyorsa, kadrolaşmaya yol açıyorsa, keyfi uygulamalarla hak yeniyorsa, merkez ve taşra teşkilatının lağvedilmesiyle sonuçlanıyorsa, bakanlığın hafızası siliniyorsa, tek suçu MEB’i doğru bir şekilde yönetmek olan insanlar cezalandırılıyorsa bunu da kabul etmemiz mümkün değildir. MEB bunu hep yapmaktadır.” dedi.

MEB’in şube müdürlüğü görevlendirmelerinde, sendikalarının açtığı davayla Görevde Yükselme Çerçeve Yönetmeliği'nin yürütmesinin durdurulduğunu belirten TES Şube Başkanı Demirtaş, “Dolayısıyla yakın bir zamanda MEB’in bu çerçeve yönetmeliğe göre hazırladığı yönetmeliğin de yürütmesi durdurulacak ve şube müdürlüğü atamaları iptal edilecektir. Şube müdürü görevlendirmelerinin sayısı, şu anda 650’nin üzerindedir. Şube müdürlüğü görevlendirmelerinde de hiçbir kriter aranmamakta, mülakatla iktidara yakın kişiler şube müdürü yapılmakta, emek, alınteri, liyakat, kul hakkı hiçe sayılmaktadır. MEB’de cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir adam kayırmacılık, kadrolaşma devri yaşanmaktadır.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER