ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Eylül 2013 Cuma 22:02

MEB, özür grubu atamalarının tamamını gerçekleştirdi


Milli Eğitim Bakanlığı, daha önceki özür grubu atamasında yer almayan öğretmenlerin tamamını atadı. Atama sonuçları saat 16.15'ten itibaren bakanlığın internet sitesine konuldu.
MEB'den yapılan yazılı açıklamada, ağustos döneminde iller arası isteğe ve özüre bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan toplam 64 bin 460 öğretmenden 42 bin 284'ünün talebinin yerine getirildiği belirtildi.
Sağlık, eş ve öğrenim özrü nedeniyle başvuruda bulunan öğretmenlerden 3 bin 527'sinin ise taleplerinin yerine getirilmediği hatırlatılarak, bu öğretmenlerin mağduriyet yaşamaması için il milli eğitim müdürlüklerinden ek kontenjan talep edildiği, yeniden değerlendirme yapmalarının istendiği bildirildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Yeni veriler ışığında bu durumdaki öğretmenlerimizden 3 bin 507'sinin ataması, istedikleri illere ve öğretmen olarak gerçekleştirilmiştir. 20 öğretmenimizin ise yer değiştirme talebinde bulunduğu ilde branşlarına uygun kurum olmaması nedeniyle işlemleri gerçekleştirilememiş ancak kendileri tek tek aranıp rızalarıyla memuriyete geçişle ilgili görüşleri alınmıştır. Bu şekilde memurluğa geçecek öğretmenlerin branşlarında ihtiyaç doğması anında öğretmen olarak atamaları yapılacaktır.''

Sonuçlar internette

İller arası özüre bağlı olarak yeniden değerlendirme sürecinde atama yapılırken, en yüksek puandan başlayarak ilçelerin merkeze olan uzaklığı gözetildiği belirtilerek, kurumların tercih edilme olasılıklarının da dikkate alınarak atamaların gerçekleştirildiği kaydedildi.
Bu kurumların tercih edilme olasılıklarının 4 milyon örnekleme üzerinden il içi sıra tayin verisi kullanılarak matematiksel olarak hesaplandığı, ayrıca illere bu atama sonucunda aynı branştan öğretmenlere becayiş yapma hakkı da tanındığı belirtildi.
Söz konusu atama sürecinde, özür başvurusunda bulunan öğretmenlerin tamamının istedikleri illere atandığı ifade edildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER