ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 21:34

MBA programına şubatta başlıyor

MBA programına şubatta başlıyor


Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ), yüksek lisans eğitimi ve işletme yönetimi alanında master yapmak isteyenler için Master of Business Administration (MBA) programlarına şubat ayında başlıyor.

Merkez Bankası Antalya Şubesi Müdürü Eyüp Kütük, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Selim Erol, banka bölge müdürleri ve işadamlarının UAÜ’yü ziyaretinde konuşan Rektör Prof. Dr. Cihat Göktepe, yöneticilik hayalleri kuranların yüksek lisans tercihi MBA'e şirketlerin ilgisi giderek artığını söyledi. Göktepe, MBA'nın kurumların her düzeyinde görev yapan ve bilgilerini yenilemek, güncelleştirmek isteyen profesyonellerle, kariyerini geliştirme çabasında olan ve yöneticilik vasfı kazanmak isteyen üniversite mezunlarının katılabileceği çağdaş ve etkin bir işletme yüksek lisans programıdır. İş adamları için yapacağımız bu eğitim, emsalsiz bir program olduğunu ifade etti. Göktepe, yüksek lisans eğitimi ve işletme yönetimi alanında master yapmak isteyenlerin tercihi olan MBA programlarına şubat ayında başlanacağını ifade etti. İş, istihdam, eğitim ve diğer konularda Antalya’ya kazanç sağlamaya çalıştıklarını vurgulayan Göktepe, "Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Antalya'ya başka şehirden üniversite gelmesini yasakladı. Önceliğimiz burası. Biz, bu şehrin üniversitesiyiz." ifadelerine yer verdi.

Yenilikleri takip eden ve sürekli gelişen bir üniversite olduklarını ifade eden Göktepe, Türkiye'deki vakıf üniversiteleri arasında 10 yıl içerisinde ilk 3'e gireceklerini kaydetti.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER