ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:46

Mavi Marmara davasında, sanıklar hakkındaki yakalama talebi reddedildi


Mavi Marmara davasında mahkeme, sanık İsrailli eski komutanlar hakkında yakalama ve kırmızı bülten çıkarılması taleplerini, sanıklara henüz tebligatın gittiğine dair evrak gelmediği gerekçesiyle reddetti.

Mavi Marmara gemisine yapılan baskınla ilgili İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü oturumu sona erdi. Mağdurların ifade vermeye devam ettiği duruşmada mahkeme, daha sonra talepleri aldı. Avukatlar, sanıklar hakkında yakalama ve kırmızı bülten çıkarılması talebinde bulundu. Sanıkların iade edilmesi talebinde de bulunuldu.

Duruşmaya ara veren mahkeme, ara kararlarını açıkladı. Mahkeme, sanıklara gönderilen tebligatların sanıklara bizzat yapıldığına dair evrakların Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığıyla dosyaya gönderilmesinin ve bu evrakların dosyaya girişinin beklenmesine karar verdi.

Dosyanın geldiği aşamayı ve sanıklara gönderilen tebligatların bizzat sanıklara yapılıp yapılmadığının henüz belli olmadığını göz önünde bulunduran mahkeme, kırmızı bülten taleplerini reddetti.

İfadeleri alınan mağdurların davaya katılmalarını kabul eden mahkeme, duruşmayı 10 Ekim’e erteledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER