ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 08:47

MASAK ataması belli oldu

MASAK ataması belli oldu

MASAK başkan yardımcılığından alınan Faruk Elieyioğlu, vergi başmüfettişliğine atandı.


Türkiye'yi sarsan, bazı bakanların oğulları ve Halk Bankası Genel Müdürü'nün de aralarında bulunduğu operasyon kapsamında görevinden alınan Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkan Yardımcısı Faruk Elieyioğlu yeni görevine atandı. Elieyioğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imza attığı üçlü kararname ile vergi başmüfettişi olarak atandı.

Türkiye'yi sarsan İstanbul merkezli yolsuzluk kapsamında, Emniyet ve bazı kurumlarda yaşanan görevden almaların yanısıra MASAK Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Elieyioğlu'nun yeni görevi belli oldu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Atama Kararları kısmında eski MASAK Başkan Yardımcısı Faruk Elieyioğlu'nun, Vergi Başmüfettişi olarak atandığı belirtildi.

Elieyioğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imza attığı üçlü kararname ile vergi başmüfettişi olarak atandı.

RESMİ GAZETE'YE BAKIN DEMİŞTİ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Elieyioğlu'nun görevden alınması hakkındaki sorulara ilginç bir yanıt vermişti. Şimşek, "Her an herhangi bir personelimizi görevden alabiliriz. Binlerce personelim var. Resmi Gazete'ye bakın. Resmi Gazete'de çıkmışsa alınmıştır" demişti.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER