ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:06

Marula sardıkları esrar ile zehirlemişler


Gaziantep Emineyet Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Tostçu, oto yıkamacı ve parfümcülere yönelik yapılan operasyonda 60 kilo eroin, paketler halinde satışa hazır 7 kilo 500 gram esrar ve 70 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Satıcıların “Ketçabı bol olsun”, “İç ve dış ne kadar?” gibi parolalar kullanarak alıcılarla irtibat kurdukları iddia edildi.

İl Eminyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, uyuşturucu madde satışı yapan sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. İstanbul, Hakkari ve Gaziantep illerini kapsayan operasyonda, 6 aydır takibe alınan 4 ayrı suç örgütüne yönelik polis ekipleri tarafından şafak baskını yapıldı. Vatan Mahallesi ve Boynu Mahallesi’nde Özel Harekât polisinin de yer aldığı 150 polis tarafından yapılan operasyonda, evlerinde 2 çocuğuyla eroin satan bir anne, oto yıkamacıda satış yapan 6 şahıs, tostçuda 2 oğluyla esrar satan bir baba ve yine aynı suça karışan bir şahıs Hakkari’de yakalandı.

Aysel D., çocukları Özgür ve Vedat D. ile birlikte evlerinde eroin sattıkları polis tarafından tespit edilip polisin yaptığı baskınla gözaltına alındı. Özgür D. 18 yaşından küçük olduğu için Çocuk Şube Büro Amirliği'ne teslim edildi. Oto yıkamacılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda ise Refik D., Cemal D., Abdulkadir Y., Sebat K., Ferhat Y. ve Cuma Ş. yakalandı. Oto yıkamada uyuşturucu satışı yaptığı öne sürülen şahısların “iç ve dış ne kadar?” gibi kodlar kullandığı tespit edildi.

Çocukları Celal K. ve Osman K. ile birlikte tostçuluk yapan Mehmet Ali K., polisin yaptığı aramalarda marulun içirisine sakladıkları esrar ile yakalandı. Şüphelilerin “Ketçabı bol olsun” şeklinde parolalar kullandığı tespit edilirken, ifadelerinde tat versin diye bu yola başvurduklarını söylediler. Parfümcülük yapan Fehmi K. de Hakkari’de yakalandı. Yakalanan şahıslar, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan adliyeye sevk edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER