ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 12:28

Mars’a yolculuğu anlatmak için İzmir’e geliyor

Marsa yolculuğu anlatmak için İzmire geliyor


NASA Marshall Uzay Uçuş Merkezi yetkililerinden Scott Anderson, Mars’a yapılması planlanan insanlı uzay uçuşlarıyla ilgili son gelişmeleri aktarmak üzere İzmir'deki Uzay Kampı Türkiye’ye geliyor. Anderson, Türkiye’nin yanısıra ABD, Letonya, Yunanistan, Kanada ve El Salvador’dan öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı altı günlük uluslararası yaz kampında, Mars’ın keşfi ve gelecekte yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verecek.

NASA’da Dijital Öğrenme Ağı Öğretim Teknolojileri Koordinatörlüğü’nü yürüten ve aynı zamanda Oklahoma State Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Anderson, temmuzun ilk haftasında yapacağı sunumla ilgili olarak şunları kaydetti: “NASA’nın planları arasında, 2030’lu yıllarda Ay’a, Mars’a ve muhtemel bir göktaşına gitmek yer alıyor. Uzay Kampı Türkiye’de öğrencilerle bu konular hakkında konuşacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım, çünkü bu projeleri gelecekte gerçekleştirecek kişiler, bu kampa katılan çocuklar olacak.”

Scott Anderson, Uzay Kampı Türkiye bünyesinde yürütülen ve bu sene 10. yıldönümü kutlanacak olan Kardeş Okullarla Bilim Programı’na da görüntülü konferansla katkıda bulunmuş, programa katılan Türk ve Amerikan öğrencilere, ‘Güneş Sisteminde Tatil’ ve ‘Uzaydaki Oyuncaklar’ gibi konularda bilgi vermişti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER