ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:38

Marmaris'te apartmana yıldırım düştü


Marmaris'te yıldırımın isabet ettiği apartmanın çatı kısmında ve dairelerdeki elektrik sistemlerinde hasar oluştu.
     Marmaris'te sabah saatlerinde başlayan yağmur sırasında Çıldır Mahallesi'nde 128 ile 103 sokakların kesiştiği yerde bulunan Ceylan Apartmanı'nın çatı kısmına yıldırım isabet etti. Çatıda hasara yol açan yıldırım, apartman ve mahalle sakinlerinde paniğe neden oldu. Çatıdan düşen kiremit ve beton parçaları nedeniyle apartmanın önündeki yol, bir süre trafiğe kapandı.
     Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yoldaki molozları temizledi. Zabıta ekipleri de güvenlik önlemi aldıktan sonra apartmanın en üst katında Ketrin Atabey'e ait dairede inceleme yaptı. Yıldırım nedeniyle evin çatı katındaki duvarda hasar oluştuğu belirlendi.
     Olay anını gazetecilere anlatan apartman sakinlerinden Hüseyin Kurum, çok yüksek bir ses duyulduğunu, ardından evin içinde mavi bir ışık patlaması yaşandığını söyledi.
     Çok korktuklarını belirten Kurum, "Dışarı baktığımızda her yer moloz yığınıydı. Evimizin elektrik sisteminde hasar oluştu. Allah'a şükür, büyük bir felaketi sadece maddi kayıpla atlattık" dedi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER