ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 10:48

Marmaris ile Viranşehir arasına gönül köprüsü

Marmaris ile Viranşehir arasına gönül köprüsü


Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi ile Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki Anıt İlkokulu arasında kurulan yardım köprüsü, gönül köprüsüne dönüştü. İki okul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve Anıt İlkokulu rehber öğretmeni Sinem Demirtaş ve ilçe öğrenci meclisi temsilcilerinin katılımıyla Marmaris Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda kardeş ilan edildi.

Bu proje, iki hanım eğitimcinin başlarından geçen bir hikayenin ürünü. Kardeş okul fikrinin çıkışını anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aldoğan, aylar önce gelen test kitabı yardım talebini karşılamaları üzerine iki ilçe arasında gönül köprüsü kurulduğunu söyledi: “Marmaris olarak Viranşehir ilçesine yaptığımız test kitabı yardımının ardından, Anıt İlkokulu öğrencilerinden resimlerle süslü birçok mektup aldım. Mektuplar beni çok duygulandırdı ve yardım talebinde bulunan rehber öğretmen Demirtaş’ı aradım. Aynı duyguları Sinem Hoca da yaşıyordu. Sinem Hoca’nın Marmarisli olduğunu öğrenmem üzerine yardım köprüsü, gönül köprüsüne dönüştü. Biz de Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi ile Viranşehir Anıt İlkokulu'nu kardeş okul ilan ettik. Kurulan bu gönül köprüsünün, birçok güzel olaya vesile olması diliyorum.”

Bir turizm şehri olan Marmaris’te doğup büyüyen ve ilk görev yeri Viranşehir Anıt İlkokulu’nda rehber öğretmen olan Sinem Demirtaş ise çok az bir umutla birçok yere gönderdiği, öğrencilerin test kitabı ihtiyacını belirttiği epostaların Marmaris’ten kısa sürede olumlu cevap bulmasının, kendisini çok duygulandırdığını aktardı: “Attığım elektronik postadan kısa süre sonra Züleyha Hanım beni aradı ve talebimizi karşılayabileceklerini söyledi. Çok duygulanmıştım, telefonu kapattıktan sonra dayanamadım, ağladım. Ben üniversite eğitimim hariç Marmaris’ten hiç dışarı çıkmamıştım. İlk kez doğuda bir şehir olarak tayinimin çıktığı Viranşehir’i tanıdım. İyi ki de tanımışım. Viranşehir’de öğretmen olmaktan memnunum. İhtiyacımız olan test kitaplarının memleketim Marmaris’ten gelmesi, beni ayrıca memnun etti. Yardım eden herkese teşekkür ediyorum.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER