ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2013 Çarşamba 10:07

Marmaray'da yolculara sürpriz

Marmarayda yolculara sürpriz

Dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Marmaray, güne biraz sıkıntılı başladı.


Marmaray'ın Sirkeci Durağı'nı pas geçmesi nedeniyle bazı yolcular Üsküdar'da inmek zorunda kaldı. Yapılan anonslarda daha kaliteli hizmet için trenlerin bir süre Sirkeci'de durmayacağı belirtildi.

Marmaray'ın keyfini çıkarmak için sabah saatlerinde istasyonlara akın eden bazı vatandaşlar zor anlar yaşadı. Sirkeci Durağı'nda meydana gelen teknik arıza nedeniyle istasyonda yolcu indirilmedi. Sirkeci'de inmek için bekleyen yolculardan bazıları tenik arıza nedeniyle Üsküdar İstasyonu'nda indirildi. Kendilerini Üsküdar'da bulalan yolcular ise kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Vagondan inen kadın bir yolcu nereye gideceğini bilmediğini söyledi. Sirkeci'de arıza olduğunu belirten kadın burada indirildiğini söyledi. Bir süre istasyonda dolaşan kadın daha sonra tekrar trene binerek Yenikapı istikametine gitti. Sirkeci'ye gitmek için bekleyen diğer yolcular da arıza anonsu üzerine tekrar vapura binmek için istasyondan ayrıldı.

Yetkililer arızanın giderilmeye çalışıldığını belirtti. Bu arada Üsküdar İstasyonu'ndaki yürüyen merdivenlerden birisi aşırı yoğunluk nedeniyle kısa süreli arıza yaptı. Merdivenlere binen onlarca yolcu arıza nedeniyle yolun yarısında kaldı. Merdiven çalışmayınca vatandaşlar yürüyerek çıkmak zorunda kaldı. Merdivenlerin ortasında kalan bir kadın yolcu ise dakikalarca merdivenleri çıkmak için uğraştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER