ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 19:08

Marmaray için 'intihar' sözü vermişler

Marmaray için intihar sözü vermişler

Marmaray'ı 29 Ekim'e yetişmemesi halinde intihar edeceği sözünü yazıya döken ve çalıştığı heyete imzalatan Tahan, parmağından akıttığı kanı kağıda dökmüş.


CNN Türk'te Cüneyt Özdemir’in hazırlayıp sunduğu 5N1K programına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, katıldı. Tahan o anları canlı yayında böyle anlattı:

JAPON MÜDÜR KAĞIDI 12 KEZ TERCÜME ETTİRMİŞ

"27 Şubat 2013 tarihinde çok ciddi sıkıntılar yaşamaya başladık. Fakat toparlamamız gerekiyordu. Yine geç saatte bir toplantıda müşavir firmamız, proje müdürleri, benim ekibim genel müdür yardımcım bölge müdürüm, toplantıda 'bu iş bitecek' dedim. Herkes bir bahane söylemeye başlamıştı. Konuşurken ben bir kağıt aldım. Oraya bir not düştüm yazdım. 'Herhangi bir nedenle 29 Ekim'de Marmaray'ı açamadığımız takdirde, aşağıda isimleri yazılı olan isimler ben başta olmak üzere bütün onurları ve kendi arzularıyla boğaz köprüsünden atlayarak kendimizi feda edeceğiz' diye yazdım. Toplu iğne istedim getirmediler, parmağımı kestim. Hepsi şaşırmıştı. Kan aktı, kanımla imza attım. Kurudu ve hepsine imzalattım. Matsubuko o yazıyı 12 sefer tercüme ettirdi. Bu ne demek istiyor, ne yapacağım diye. İmzalamıyorsan şu anda çek git dedim. Ama kendisi de imzaladı."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER