ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 21:45

Marmara'da korkutan hortum!

Marmarada korkutan hortum!

Marmara'da meydana gelen hortum Tuzla ve Pendikte etkili oldu.


Marmara denizinde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da etkili oldu. Hortum, Kocaeli'ne doğru ilerledi.Marmara Denizi'nde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da hasara yol açtı.

3-4 KİŞİYİ DENİZDEN ÇIKARDIK

Vatandaşlar, hortum sonrası 3-4 kişiyi denizden çıkardıklarını belirtti.

Marmara Denizi'nde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da hasara yol açtı. Saat 17.00 sıralarında Marmara Denizi'nin üzerinde beliren hortum kıyıya doğru ilerledi. Tuzla sahilinde bulunan bazı işyerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Hortum sonucu cadde kenarındaki büyük çöp konteynerleri devrilirken, çevredeki araçlar da hasar gördü. Elektrik aydınlatma direkleri de hortumun şiddetine dayanamadı. Kıyıdaki teknelerden bazıları batarken, bazıları da hasar gördü.

Çevredeki vatandaşlar, hortumun kıyıdaki tekneleri 10-12 metre havaya savurduğunu söylediler. Bazıları da, denizden 3-4 kişiyi çıkardıklarını belirtti. Hortumun ardından Tuzla ve Pendik sahiline itfaiye ekibi gelerek, çalışma başlattı.

Saat 17.00 sıralarında Marmara Denizi'nin üzerinde beliren hortum kıyıya doğru ilerledi. Tuzla sahilinde bulunan bazı işyerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Hortum sonucu cadde kenarındaki büyük çöp konteynerleri devrilirken, çevredeki araçlar da hasar gördü. Elektrik aydınlatma direkleri de hortumun şiddetine dayanamadı. Kıyıdaki teknelerden bazıları batarken, bazıları da hasar gördü.

Çevredeki vatandaşlar, hortumun kıyıdaki tekneleri 10-12 metre havaya savurduğunu söylediler. bazıları da, denizden 3-4 kişiyi çıkardıklarını belirtti. Hortumun ardından Tuzla ve Pendik sahiline itfaiye ekibi gelerek, çalışma başlattı. 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER