ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 14:32

Marketten alarm çalınca kaçtı


Ankara’da, girdikleri marketlerden sigara hırsızlığı yapan 3 hırsızlık zanlısı yakalandı. İş yerinin camını kırıp içeri giren zanlı, alarmın çalmasıyla kendini apar topar dışarı attı. Uyuşturucu kullandığı öğrenilen iki zanlının, uyuşturucu almak için sigara hırsızlığı gerçekleştirdiği iddia edildi.

        İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, artan hırsızlık ihbarları üzerine harekete geçti. Hırsızlık yapılan marketlerin güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, zanlıların kimliğini belirledi. Operasyon yapan polis, zanlıların ikametlerine düzenlediği eş zamanlı baskında Fatih S., Hüseyin T. ve Mithat E.’yi gözaltına aldı.

Yakalanan şahısların elde edilen görüntülerine rağmen, hırsızlık yapan kişilerin kendileri olmadığını öne sürdüğü öğrenildi. Zanlılardan Fatih S. ve Mithat E.’nin uyuşturucu kullandığı, hırsızlık olayını da uyuşturucu madde almak için yaptığı öne sürüldü.

ZANLILARIN HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI

Gözaltına alınan zanlıların marketlerden yaptığı hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı. Markete giren bir zanlının, raflarda bulunan sigaraları hızla poşetine doldurduğu görüldü. Başka bir markete giren diğer zanlının da rahat tavırlarla yaptığı hırsızlık anı kameraya yakalandı.

Bir marketin önüne gelen iki zanlı ise önce marketin camını tekmeleyerek kırmaya çalışıyor. Bu girişiminde başarılı olamayan zanlılar, markete başka bir noktadan giriyor. Göğsüne taktığı el feneriyle içeri giren zanlı, alarmın çalmasıyla hızla kendini dışarı atıyor.
Polis tarafından yakalanan zanlılar, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER