ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:27

MARKA’dan destek almaya hak kazanan Düzce, 9 projeyle 1. oldu

MARKAdan destek almaya hak kazanan Düzce, 9 projeyle 1. oldu


Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 26 Kasım 2012 tarihinde ilan edilen ve başvuruları alınan Temiz Üretim Mali Destek Programı ve Soysal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek programları başarılı projeler sonuçları açıklandı.

Toplam bütçesi 16 milyon TL olan ve doğu Marmara Bölgesi'nde Kocaeli, Bolu, Sakarya, Düzce ve Yalova illerinde her 2 destek mali programları için 173 proje kabul edildi.

    Yapılan değerlendirme sonucunda Temiz Üretim Mali Destek programlarından 18, Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programlarında da 23 proje başarılı bulunup destek almaya hak kazandı.

    Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Vekili ve Düzce Valisi Adnan Yılmaz MARKA’dan destek almaya hak kazanan 9 firma ile protokol imza törenine katıldı. Törene Vali Adnan Yılmaz'ın yan sıra, Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, Çilimli Kaymakamı ve Düzce Vali Yardımcısı Vekili Volkan Barış Göçmez, Gölyaka Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mehmet Ali Özkan, Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, TSO Başkanı Metin Büyük, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bülbül, MARKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut ve proje çalışmalarına katkıda bulunanlar katıldı.

    Bu projelerden Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programlarından 2, Temiz Üretim Mali Destek programlarından 7 proje olmak üzere toplam 9 projeyle Düzce ili 1. Oldu.
Toplamda 173 proje arasından 9 projeyle 5 ili geride bırakarak zirveye yerleşen Düzce Valisi Yılmaz konuşmasında“ Düzce, MARKA'dan destek almaya hak kazanan 9 proje ile 1. sıradadır. Onun için tebrik ediyorum, çok sevinçliyim; demek ki çalışırsak birlikte bir ekip oluşturursak, bu birliktelik bize kaynak olarak vatandaşımıza da kaliteli hizmet olarak geri dönecektir. Bu da bizi mutlu etmektedir.Emek verdiniz; ekiplerinizi hepinizin şahsında kutluyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin, çok teşekkür ediyorum. " ifadelerinde bulundu.

    Bu kapsamda MARKA tarafından 2,5 milyon lira Düzce iline destek ayrıldı. Düzce’ye uygulanacak projede engellilerin daha rahat yaşaması, eğitim olanaklarının geliştirilmesi, geri dönüşüm oranlarının artırılarak çevrenin korunması ve yenilenebilir enerji alanlarında yatırım yapılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER