ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:59

Marjinal grupların görüntüleri dehşeti gözler önüne serdi


İzmir'de Gezi Parkı'nı bahane ederek ortalığı savaş alanına çeviren marjinal grupların polisleri taş yağmuruna tutması, panzerlere ellerine geçirdikleri taş ve sopalarla saldırması, işyerlerini yakması kameralar tarafından kaydedildi. Polis tarafından kaydedilen görüntüler yaşanan dehşeti gözler önüne seriyor.

Basmane Meydanı'nda polisleri taş yağmuruna tutan grubun, TOMA aracını parçalamaya çalıştığı görülüyor. Kaldırım taşlarını söken, beton saksıları kırıp küçük parçaları polise atan eylemcilerin, belediye otobüslerini de kırıp döktüğü görüntülerde yer alıyor. Eylemci gruptan bazı kişilerin TOMA araçlarının üzerine çıkması ve ellerindeki sopalarla vurması da kameralara yansıyor. Yüzleri maskeli olan grubun işyerlerine zarar vermesi ellerindeki içki şişelerini fırlatması görülüyor. Ortalığı savaş alanına çeviren provokatörler tarafından yakılan bir kahve zinciri ise TOMA aracı tarafından söndürülmeye çalışılıyor.

İzmir'de geçen cuma akşamından bu yana devam eden eylemlerde 58 polis memuru yaralanmıştı. 170 yağma ve işyerine zarar suçu işlenirken bunlardan bazıları şöyleydi: 28 banka, 48 işyeri, 26 belediye otobüs, 5 resmî kurum, 3 dershane, 17 ekip otosu ve 2 parti binası.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER