ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 15:04

Mardin'in hoşgörüsü tüm Türkiye'ye yayılmalı


 Mardin Valisi Dr.Ahmet Cengiz Mardin’in bir hoşgörü şehri olduğunu belirterek bu hoşgörü kültürünün tüm Türkiye’ye yayılması gerektiğini söyledi. Mardin’in tarihi geçmişine değinen Vali Cengiz, Mardin’in Dünya Kültür Mirası Listesine alınması için kentsel dönüşüm programı dâhil birçok konuya eğileceklerini söyledi.

Polis Evi’nde gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Vali Cengiz, gülümseyen Mardin projesi üzerinde çalışacaklarını söyledi. Kısa bir süre önce Mardin’e atanan Cengiz, eğitimden sosyal yardımlara, turizmden ekonomiye kadar birçok konuya değindi. Mardin’in hak ettiği konumda olmadığını kaydeden Cengiz: ” Gönül yatırımlarına önem vereceğiz. Tüm kurumlarımız vatandaşın fobisi değil hobisi olmalı. Vatandaşımıza karşı gülümseyen yüzümüzü, devletin sıcak yüzünü göstereceğiz. Devlet ile vatandaş arasında olan problemleri çözmeye çalışacağız. Her kurumumuzun karnesini tutacağız. Yani her kurumun karnesi olacak.2014 yılında 2013 yılına göre kötü olursak hem kendimi hem de kurumları başarısız sayarım.” şeklinde konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) üzerinde çalışma yaptıklarını aktaran Cengiz, vakıftan yardım alan vatandaşların artık kolonya ve şeker ile karşılanacağını kaydetti.
Cengiz:” Toplumun mağdur kesimi buralardan yardım alıyor. Bunlara sahip çıkmamız lazım. Genelge hazırlıyorum. Vakıflarımızdan yardım alan vatandaşlarımızın taziyelerine, düğünlerine katılacağız. Fakir vatandaşlarımıza sahip çıkacağız.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER