ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 21:48

Mardin polisi 400 öğrenciye İngilizce eğitimi verecek

Mardin polisi 400 öğrenciye İngilizce eğitimi verecek


Mardin Emniyet Müdürlüğü bünyesinde önemli projelere imza atan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü yaz tatiline giren öğrencilere İngilizce yaz kampları başlattı.

SODES projesi kapsamında açılacak İngilizce yaz kamplarında 400 öğrenciye Kayseri Melikşah Üniversitesi'nde İngilizce eğitimi verilecek.
Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara, bu yıl Emniyet Müdürlüğü olarak İngilizce ağırlıklı eğitim gören lise öğrencilerinin yaz tatillerini değerlendirmeleri amacıyla İngilizce yaz kampı başlattıklarını belirtti.

Mardin Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'İngilizce Yaz Kampı 2''nin Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklendiğini belirten Kara, "Söz konusu İngilizce Yaz Kampı-2 SODES Projesi kapsamında Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Fen Lisesi ve Anadolu Öğretmen Liselerinin 9. ve 10. sınıflarında öğrenim gören 400 öğrenciye bir ay boyunca Kayseri Melikşah Üniversitesi'nde İngilizce eğitimi verilecektir.” dedi

Projeyi gençleri yarınlara daha iyi hazırlamak adına çok önemli bulduğunu ifade eden Kara, şöyle konuştu: “Burada eğitim görecek öğrenciler aralarında beraber yaşama kültürünü sevgiyi, kardeşliği daha da geliştirecektir. Zaten amaç da budur. Eğitimin yanında öğrencilerin ilgi ve alakalarına göre spor, sanat ve kültürel faaliyetler ile il içi ve yakın çevre illere il dışı sosyal geziler düzenlenecektir. Bugüne kadar binlerce öğrenciye Mardin Emniyet Müdürlülüğü olarak gerek eğitim, gerekse sosyal alanda birçok hizmetler sunuldu.” CİHANKAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER