ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 11:22

Mardin güreşte Türkiye üçüncüsü oldu

Mardin güreşte Türkiye üçüncüsü oldu


Kazandığı madalyalarla Mardin’i gururlandıran Mardin Belediyegücüspor Kulübü, Kahramanmaraş’ta yapılan Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 1 altın ve 2 gümüş madalya kazanarak takım halinde Türkiye 3.'sü oldu.

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’nu ziyaret eden güreşçiler, Başkan Ayanoğlu’nun şahsında kazandıkları madalyaları Mardin’e hediye ettiler.

Mardin Belediyegücüspor adına yarışan Seyfullah Karadeniz 1 altın 1 gümüş madalya, Harun Tuğan ise 1 gümüş madalya kazandı. Güreşte kazanılan bu başarılardan çok büyük onur duyduğunu belirten Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Mardin adına güzel bir başarı olduğunu söyledi.

Belediyegücüspor Kulübü güreşçisi Harun Tuğan, Başkan Ayanoğlu’nun kendilerine her zaman destek verdiğini söyledi. Tuğan, "Bu başarıda her zaman bizim yanımızda yer alan belediye başkanımızın katkısı çok büyüktür kendilerine teşekkür ederim.” dedi.

Alınan bu sonuçlardan sonra her iki sporcu 24 Şubat'ta Ankara Elmadağ’da başlayacak olan milli takım kampına davet edildi. Burada yapılacak çalışmalardan sonra sporcular, 3 Mart'ta yapılacak olan uluslararası güreş şampiyonasına katılmayı hak ettiler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER