ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 15:17

Mardin dünya çocuklarını ağırlıyor

Mardin dünya çocuklarını ağırlıyor


Farklı dil ve kültürlerin bir arada yaşadığı Mardin, olimpiyatlarla farklı dil ve renkleri bir araya getirecek.

11. Türkçe Olimpiyatları Dil ve Kültür Şöleni, Mardin’de pazartesi günü Şehir Stadyumu’nda saat 20.00'de yapılacak. Olimpiyatlara İçişleri Bakanı Muammer Güler, sanatçı Rojin, Berdan Mardini, dünyanın en uzun insanı Sultan Kösem ve çok sayıda davetli katılacak. Binlerce yıldır insanların bir arada yaşadığı ve farklı kültürlerin içi içe geçtiği Mardin’de insanlığın gökkuşağını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden program koordinatörlerinden FEM Dershaneleri Mardin Genel Müdürü Oktay Ballı ve Yüksel Özdemir, Mardin’de yaşanan sevgi örneğinin Olimpiyatlarla da yaşandığını dile getirdi.

Diller ve dinlerin şehri Mardin’in diller ve dinleri ağırlayacağını aktaran tertip heyeti üyeleri, bu örneğin tüm dünyaya yayılması gerektiğini kaydetti.
Samanyolu Haber televizyonundan canlı yayınlanacak etkinliğe tüm halkı davet eden tertip heyeti, “Farklı diller, dinler, ırklar ve kültürler saygı içinde yaşamalı. Yapılan etkinlikler dünya barışına katkı sunuyor. Bu barışın en bariz örneği Mardin’dir. Burada farklı ırk, kültür ve inanışlar bir arada yaşıyor. Dünyanın farklı coğrafyalarından bir araya gelen farklı, dil, din ve kültürdeki çocukları burada ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER