ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 15:02

MAR-DER'in Kutlu Doğum pilavı kaynaştırdı


Hatay’ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kutlu Doğum münasebetiyle şehir merkezinde kazanlar dolusu pilav dağıttı. İlçe protokolününde katıldığı etkinliklet Türkçe, Kürtçe ve Arapça ilahiler okundu. İskenderun merkezinde Havuzlu Çarşı yanındaki parkta düzenlenen etkinlikte; Hatay’ın hoşgörü mozaiğini anlatan ‘İşte Han, İşte Çan işte Hazzan’ pankartları dikkat çekti. Yoğun katılımla gerçekleştirilen Kutlu Doğum pilavı töreninde ilçe protokolünde yer alan siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları da hazır bulundu.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Kutlu Doğum' nedeniyle İskenderun’da MAR-DER'in etkinliğinde bulunmaktan onur duyduğunu belirterek, "Gerekten hepimiz her zaman hayatımız boyunca güzellikleri örnek almak zorundayız. Bu anlamda insanlığın en güzel numunesi Peygamber Efendimizdir ve bu Kutlu Dğum gününde etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Mar-Der başkanı Salih Bayar ise dernek olarak Hz. Peygamber'i anmayı ve anlamayı sağlayacak etkinlikler tertiplediklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından Kaymakam Ali İhsan Su, hayırsever iş adamı Nuri Üysen pilav kazanlarının başına geçerek halka pilav dağıttı. Ayrıca derneğin etkinliği kapsamında hayırseverler aracılığı ile alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER