ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 17:34

Manisa'da öğrencilere 3 milyon kutu süt dağıtıldı


Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, "Okul Sütü" projesi kapsamında eğitim yılı başından bu zamana kadar 3 milyon kutu süt dağıttıklarını bildirdi. Altınsoy, geçen sene bu sayının 860 bin olduğunu hatırlattı.

Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında Gazi İlköğretim Okulu'nda öğrencilere süt dağıtıldı. Dağıtıma Manisa Vali Yardımcısı Mehmet Yüce, İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Çebi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Katılanlara girişte, ocakta kaynatılmış açık süt ikram edildi. Ayrıca sütten yapılan gıda ürünleri de stantlarda tanıtıldı. İl Müdürü Altınsoy, yaptığı açıklamada, "Amacımız, sağlıklı nesiller yetişmesini sağlamak. Öğrencilerimizin süt içmesini sağlamak amacıyla okullarda gazozlu içecekleri yasakladık. Öğrencimiz içecekse sadece süt içsin." dedi. İl Müdürü Çebi de Manisa genelinde yılda 560 bin ton süt üretildiğini kaydederek, “Türkiye genelinde ise yılda 15 milyar litre süt üretilmektedir ancak kişi başına tüketim 26 litredir. Sadece Dünya Süt Günü'nde süt içmeyelim. İnsanın 365 gün beslenmeye ihtiyacı vardır, bu nedenle her gün bir bardak süt içmemiz gerekir. Bunun için gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Daha sonra ardından Vali Yardımcısı Yüce, Dünya Süt Günü dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER