ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:32

Manisa'da küçükbaş kurbanlıklar bitmedi

Manisada küçükbaş kurbanlıklar bitmedi


Manisa Canlı Hayvan Borsası'nda arife günü kurbanlık satışlarında canlılık yaşandı. Büyükbaşlar 4 bin 500 ile 12 bin, küçükbaşlar 450 ile 800 lira arasında satıldı. Büyükbaş kurbanlıklar bitme noktasına gelirken küçükbaşların satışında durgunluk yaşanıyor.

Muş’tan 30 büyükbaş kurbanlık getiren Yücel Budak, 27 tanesini sattığını söyledi. Satışlar bayramın birinci günü de devam edeceğini için geri kalanları da satacağına inandığını belirtti. Satışlardan memnun olduğunu dile getiren Budak, ancak fiyatların neredeyse geçen yılkilerle aynı olduğundan yakındı.

Ardahan’dan 30 büyükbaş getiren Aytaç Karagüle de hepsini 10 günde bitirdiğini kaydetti. Fiyatların geçen yıldan çok farklı olmadığını vurgulayarak, “Her şeye zam geliyor ancak kurbanlıkların fiyatları artmıyor. Bu yüzden çok fazla para kazanamıyoruz, ancak masraflarımızı karşılıyor, üç beş kuruş da cebimize kalıyor. Buna da şükür.” dedi.

Konya’dan 70 küçükbaş getiren Özkan Karagöz ise ancak 40 tanesini satabildiğini söyledi. Fiyatların düşüklüğünden şikayet eden Karagöz, “Daha elimde 40 kurbanlık var. Eğer bunları satamazsam zarardayım. İnşallah yarın geri kalan kurbanlıkları da satarım.” şeklinde konuştu.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinden 40 küçükbaş getiren Mehmet Emin Keklici de ancak yarısını satabilmiş. Keklici, “Fiyatlar, geçen senenin fiyatlarıyla aynı. Kurbanlığına göre 450 ile 800 lira arasında değişiyor. İnşallah kalan kurbanlıkları da satarım da elimde kalmaz.” dedi.







KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER