ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 16:59

Manisa Valisi Savaş şehre geldi


Nevşehir'den Manisa'ya tayin edilen Vali Abdurrahman Savaş şehre geldi. Vali Savaş’ı vali yardımcıları, mülki amirler, daire müdürleri ve valilik çalışanları karşıladı.

Makamında gazetecilere açıklamada bulunan Vali Savaş, görev yapacağı süre zarfında bütün kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversite, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve çalışkan Manisa halkı ile birlikte ilde önemli hizmetler yapacaklarına inandığını söyledi. Çalışmalarda temel yaklaşımlarının insan odaklı bir anlayışla, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, şeffaf, hesap verebilen, katılıma açık, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, vatandaşa güvenen, ona hizmeti kutsal bilen, güler yüzlü bir yönetim olacağını bildirdi. Savaş, “Bu doğrultuda bize yol gösteren ana ilke, herkese aynı yakınlıkta bulunma ve adalet anlayışıdır. Sürekli olarak vatandaşımızın arasında, yanında olacak ve bize ulaşmalarına imkan sağlayacağız.” dedi.

Manisa’nın çok önemli bir il olduğunu vurgulayan Vali Abdurrahman Savaş, “Tarih boyunca hayati misyonlar üstlenmiş, fonksiyonlar icra etmiştir. Günümüzde de ülke ekonomisine sanayi ve tarımsal üretimle, ihracatıyla önemli katkılar sağlamaktadır. Sahip olduğu potansiyel, üstün sosyal ve kültürel değerleri, verimli toprakları, çalışkan halkı, avantajlı konumu ile ülkemizin orta ve uzun vadeli hedeflerine ulaşmasına da büyük katkılar sağlayacaktır. Bu sürece katkı sağlayabilmeyi arzu ve ümit etmekteyim ve bundan mutluluk duyacağım.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER